Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Jak ściągnąć muzykę z YouTube to częste pytanie, które zadają użytkownicy internetu pragnący słuchać swoich ulubionych utworów, także w trybie offline. Przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze fakt, że istnieje kilka sposobów, z których można skorzystać. Każdy z nich ma swoje plusy i zalety. Jedne są prostsze, drugie bardziej skomplikowane.

Youtube Premium

Jako pierwszą możliwość przedstawiamy wam skorzystanie z YouTube Premium. Jest to abonament, który oferuje właściciel serwisu. To oficjalna opcja. To rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy chcą postępować w pełni legalnie. Takie rozwiązanie niestety ma też swoje wady. Pobrane materiały mogą być wykorzystywane jedynie przez 48 godzin. Muzyki nie można pobierać także w popularnych formatach, takich jak MP3 czy audio. Możliwe jest tylko ściągnięcie muzyki w formie pliku wideo. Chcę następnie odsłuchać piosenkę, można oglądać ją w aplikacji YouTube w trybie offline. Śą jednak także inne sposoby na to jak ściągnąć muzykę z YouTube.

Wyspecjalizowane witryny

Do najprostszych rozwiązań należy korzystanie ze specjalnych stron internetowych, które to umożliwiają. Wystarczy jedynie skopiować link z adresu, na którym znajduje się teledysk czy utwór który chcemy pobrać, następnie serwis robi to już za nas. Przekształca teledysk naszego ulubionego wykonawcy w plik audio w formacie mp3, mp4. W zależności od serwisu możemy czasem wybierać wartość rozszerzenia, a także jakość dźwięku, którą chcemy osiągnąć. Może to być przydatne, szczególnie w sytuacjach, gdy bardzo zależy nam na miejscu na dysku z jakiegoś powodu. Także to rozwiązanie ma swoje minusy. Czasami takie serwisy przestają działać, czasami ulegają awarii. Nie jest to więc sposób, na którym możemy w 100% polegać. Czasami trzeba się też sporo naszukać, poświęcić wiele czasu, aby znaleźć w stronę internetową, która będzie działać niezawodnie.

4K Video Downloader

Istnieje także specjalny program przeznaczony dla użytkowników systemu Windows. Programem tym jest 4K Video Downloader. Aby z niego korzystać, trzeba go na początku pobrać oraz zainstalować na twoim systemie. Obsługa takiego programu jest banalnie prosta. Wystarczy skopiować link do teledysku znajdującego się na YouTube, następnie wybrać format, który nas interesuje i już. Potrzebna jest zaledwie chwila, aby przekształcić link w działający plik audio.

Youtube downloader

Kolejną alternatywą na to jak ściągnąć muzykę z YouTube jest program YouTube Downloader. Ten program z kolei umożliwia otrzymanie plików MP4 oraz FLV. Tutaj sposób działania jest podobny. Jak ściągnąć muzykę z YouTube używając takiego oprogramowania? Cóż, wystarczy skopiować link do serwisu YouTube ze ścieżką, która wskazuje upragniony kawałek, następnie przekopiować link do programu. YouTube Downloader zrobi resztę za Ciebie. Plusem takiego rozwiązania jest jego wszechstronność. Taką aplikację możemy zainstalować na laptopach posiadających system Windows, MAC a także Linux. Ten program ma swoją odmianę YouTube Downloader Lite. Jest to kolejna odmiana tej aplikacji, z której możemy korzystać z przeglądarki. Program Instalujemy za pomocą instalacji rozszerzenia dostępnego na Firefox lub Google. Po instalacji rozszerzenia na serwisie YouTube obok łapki w górę pojawi się dodatkowa ikonka. Będzie to strzałka w dół. Po jej naciśnięciu rozpocznie się pobieranie i następnie będziemy mogli cieszyć się ulubioną muzyką w trybie offline. Jak więc widzisz, jest sporo możliwości na to jak ściągnąć muzykę z YouTube. Używając tych programów należy mieć na uwadze fakt, że nie zawsze jest to zgodne z licencją. Aby dokładnie korzystać z takiego rozwiązania, warto najpierw zaznajomić się ze wszystkimi regułami oraz regulaminami, które powinien dostarczyć twórca.