Najlepsze drukarki 3D – 2021

Drukarki 3D cieszą się coraz większą popularnością i są coraz chętniej wybierane przez klientów. Obecnie urządzenia te coraz częściej znajdują zastosowanie również w warunkach domowych i warto się nimi zainteresować. Przedstawiamy najciekawsze modele urządzeń, które będą dostosowane do możliwości finansowych wszystkich klientów. Prezentujemy konstrukcje w różnych przedziałach cenowych i o różnym przeznaczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami urządzeń drukujących, które spełnią wszystkie oczekiwania klientów i którymi naprawdę warto się zainteresować.

Drukarka 3D Vertex Nano K8600 Velleman

Pierwsza nasza propozycja to ciekawa propozycja do zastosowań domowych. Drukarka wymaga samodzielnego złożenia po jej zakupie i daje możliwość drukowania przedmiotów o maksymalnych wymiarach 80x80x75 mm. Urządzenie pozwala na stosowanie do druku takich materiałów jak PLA i ABS, ale możliwe jest używanie również innych. Wraz ze sprzętem firma Velleman udostępnia także oprogramowanie Marlin 3D Printer, które wykazuje kompatybilność z CuraEngine, repetier oraz Slic3r. Sprzęt zatem świetnie sprawdzi się w zastosowaniach domowych i spełni wszystkie oczekiwania. Będzie idealnym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem 3D i szukają solidnego urządzenia do wydrukowania pierwszych przedmiotów i nauki wszystkich funkcjonalności. Koszt tego sprzętu to około 1300 złotych.

Drukarka 3D XYZ da Vinci Mini

Kolejna nasza propozycja drukarki 3D to propozycja dla osób szukających narzędzia do drukowania bardzo precyzyjnych brył. Sprzęt pozwala drukować na takimi materiałami jak PLA, PET-G oraz PLA Tough. Rozdzielczość druku wynosi od 0,1 mm do 0,4 mm. Maksymalna wielkość drukowanego obiektu wynosi 15 cm x 15 cm x 15 cm. Mamy tu zatem do czynienia z bardziej zaawansowanym sprzętem niż poprzedni. Za tym idzie też wyższa cena, która w przypadku tego urządzenia wynosi około 2700 złotych.

Drukarka 3D XYZPrinting XYZ da Vinci Nano

Kolejna propozycja drukarki jest kierowana do najmłodszych. Rodzice chcący zadbać o rozwój swoich dzieci powinny rozważyć zakup tego właśnie sprzętu. Drukarka pozwoli na rozpoczęcie swojej przygody z drukiem 3D i projektowaniem obiektów. Drukarka posiada takie udogodnienia jak na przykład automatyczna kalibracja, a zatem możliwe jest przejście do korzystania z niej bez konieczności zmiany jakichkolwiek ustawień. To sprawia, że korzystanie z samego sprzętu może być bardzo komfortowe i przyjemne. Drukowanie odbywa się z pomocą takich materiałów jak PLA, PETG lub Tough PLA. Sterowanie drukarką odbywa się z poziomu aplikacji na smartfonie. Można zatem bardzo łatwo wydać polecenie wydruku gotowego elementu lub stworzonego samodzielnie. Koszt tego sprzętu to około 1200 złotych.

Anet Drukarka 3D A8B

Kolejna propozycja to drukarka 3D, która może znaleźć zastosowanie zarówno w domach, jak i miejscach pracy czy szkołach. Urządzenie dysponuje mocą 180 W i pozwala na drukowanie bardzo precyzyjnych kształtów. Istnieje możliwość drukowania elementów o maksymalnych wymiarach 22 cm x 22 cm x 24 cm. Sprzęt obsługę takie materiały jak PLA, HIPS oraz ABS. Prędkość pracy sprzętu to 120 mm/s. Sprzęt od Anet to zatem bardzo dobry wybór i drukarka, która spełni wymagania wszystkich klientów. Można bardzo komfortowo z niej korzystać i czerpać zadowolenie z postawienia na takie właśnie rozwiązanie. Drukarka przeznaczona jest do samodzielnego montażu i można kupić ją już za mniej niż 1000 złotych. Warto tym samym rozważyć postawienie na taki sprzęt.